kapitalohrid.mk

Прикажи #:
Подреди по:
 • 1280_viber_image_2023-04-26_13-26-46-707.jpgТрособен стан 68 мкв Езерски Лозја, Струга

  Шифра
  10 978
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 55,000

  Ексклузивна понуда:

  Трособен наместен стан, 68 мкв, на Струшката ривиера, во туристичката населба Езерски Лозја, Струга. 

  Површина: 68 мкв. Кат: приземје. Паркинг: има. Ориентација: Запад.

  Станот се наоѓа во елитната струшка населба " Езерски Лозја" која се наоѓа на Струшката ривиера. 

  Вкупната површина на станот изнесува 68 мкв од кои: површина на стан 53 мкв и балкон 15 мкв со право на владение. Во имотен лист е запишана станбената површина. 

  Распоред: Дневна со кујна и трпезарија, две спални соби, бања, ходник и балкон. 

  Карактеристики: станот е во одлична состојба и се продава комплетно наместен.

  Прекрасна локација и одличен избор за семејно живеење или времено сместување за туристички потреби. 

 • 1278_viber_image_2023-04-12_10-12-56-120.jpgДвособен луксузен југоисточен стан Горна Влашка Мала 34 мкв

  Шифра
  10 977
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 51,000

  Ексклузивна понуда:

  Прекрасен, двособен, луксузно наместен југоисточен стан 34 мкв, Горна Влашка Мала, Охрид.

  Квадратура: 34 мкв. Кат: 2 кат. Ориентација: Југоисток.

  Станот располага со: дневна соба со трпезарија и кујна, спална соба, бања и балкон.

  Станот се продава комплетно опремен со високо квалитетен мебел како и високо квалитетна бела техника и електрични уреди и тоа: 

  електричните уреди, како телевизор и бела техника се од брендот Hundai, панел грејна ѕидна плоча Thermor, тросед во дневната соба кој се претвора во спална, душек Дормео мемори силвер во спалната соба, како и силиконски корнези на панорамскиот ѕид во спалната соба, комплетно реновирана бања, луксузни завеси со драпери во дневната соба итн. 

  Станот се наоѓа во Горна Влашка Мала во релативно нова градба.

  Во близина на станот има: основно училиште, градинка, црквата Св. Ѓоргија, најразлични продавници, маркети, болниците на град Охрид итн. 

  Компактен стан, совршен за помало семејство или времено сместување за туристички потреби. 

   

 • 1277_viber_image_2023-04-10_12-34-27-766.jpgТрособен источен стан со двор во Охрид, Центар

  Шифра
  10 976
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 69,000

  Прекрасен трособен источен стан во центарот на Охрид со сопствен двор.

  Површина: 62 мкв и тоа: 47 мкв станбена површина и 15 мкв тераса, 50 мкв двор со владение.

  Кат: втор. Ориентација: исток.

  Распоред: дневна со трпезарија и излез на балкон, две спални соби, ходник и бања.

  Станот се наоѓа во понова градба.

  Во непосредна близина на станот има: Стара Чаршија, градски пазар, маркети училишта, трговски центар, банки, ресторани, кафулиња итн. 

  Одличен избор за семејно домување или времен престој за туристички потреби.

 • 1274_viber_image_2023-03-06_11-20-39-615.jpgДвособен источен стан на Сирма Војвода 45 мкв

  Шифра
  10 974
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 45,000

  Двособен стан на ул. Сирма Војвода.

  Квадратура: 45 мкв. Ориентација: исток. Кат: шести со лифт. Паркинг има.

  Станот располага со: дневна со трпезарија и кујна која излегува на балкон и голема спална соба, бања и ходник.

  Во близина на станот има: градинка, охридската болница, поликлиника " Колевски", маркети и продавници итн.

  Зградата е градена по ЈУС градежно архитектонски стандарди.

  Совршен избор за семејно живеење или времено сместување за туристички потреби. 

 • 1271_viber_image_2023-02-20_12-31-53-751.jpgАпартман во Охрид на Кеј Македонија 34 мкв

  Шифра
  10 972
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 95,000

  Апартман на самото шеталиште на Охридско езеро.

  Површина: 34 мкв. Кат: втор со лифт.

  Апартман со поглед на езеро на прекрасна локација, во строгиот центар на градот на самото шеталиште на Охридски езеро, наспроти хотел " Ривиера "

  Апартманот се наоѓа на првата линија до Охридско езеро или " Кеј Македонија" и има директен поглед на истото како и на паркот на хотел Палас.

  Апартманот располага со: спална соба и кујна кои се одделени со преграда, бања и балкон.

  Во близина на апартманот има: кеј на Охридско езеро, хотели,апартмани, кафулиња, општина на град Охрид, банки, дирекции на голем број фирми, секаков вид продавници, охридската чаршија итн.

  Совршен избор за времено сместување за туристички потреби.

 • 1267_viber_image_2023-02-06_11-11-37-064.jpgДвособен стан со двор во Езерски Лозја, Струга 70 мкв

  Шифра
  10 968
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 67,000

  Нов двособен стан со дворно место во Езерски Лозја, Струга.

  Површина: 70 мкв. Кат: приземје. Паркинг има. 

  Станот се наоѓа во елитната струшка населба "Езерски Лозја", која се наоѓа на струшката ривиера.

  Станот е нов и истиот располага со 20 мкв дворно место со корисничко право. 

  Прекрасна локација и одличен избор за семејно живеење или времено сместување за туристички потреби. 

 • 1266_Screenshot 2022-12-07 124423.pngТрособен јужен стан 72 мкв Билјанини извори

  Шифра
  10 967
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 82,800

  Трособен јужен стан во изградба, во населба Бејбунар, 72 мкв.

  Површина: 72 мкв. Ориентација: југ. Кат: високо приземје. 

  Станот се наоѓа на атрактивна локација, реон Билјанини извори, на 5 минути од крајбрежјето на Охридско езеро. 

  Рапоред: Дневна со трпезарија и кујна, две спални соби, бања, балкон и ходник.

  Во близина на станот има: градинка, музичко училиште, маркети, ресторани, хотели, бензиска пумпа, салони за убавина, теретани, спортски центар итн. 

  Објектот е во изградба и истиот се гради по најсоремени градежно архитектонски стандарди.

  Одличен избор за семејно живеење или времено сместување за туристички потреби. 

 • 1265_20220309_115219.jpgЈужен стан во Скопје, до Влада на РМ 94 мкв

  Шифра
  10 966
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 116,000

  Ексклузивна понуда:

  Стан во Скопје на една од најелитните локации во самиот центар на градот.

  Станот се наоѓа на ул. Илинденска, на самиот почеток, неколку метри од Влада на Република Македонија.

  Станот е неодамна реновиран и е во одлична состојба.

  Површината на станот изнесува 60 мкв а исто така поседува реновирана помошна просторија од 34 мкв.

  Распоред:индивидуална кујна со трпезарија, дневна соба со излез на балкон, спална соба и бања.

  Станот се наоѓа во куќа, тоа значи дека скалиштата во внатрешноста на истата се заеднички со станот од спротивната страна.

  Куќата во која се наоѓа станот е заштитена со закон за староградска архитектура и истата не смее да се руши.

  Поради својата местоположба, станот и помошниот простор се погодни и за деловни простории. 

  Прекрасно место во срцето на градот совршено за фамилијарно домување.

  Контакт агент, Мирјана: 071/880-817

 • 1263_viber_image_2022-11-28_11-44-55-381.jpgЛуксузен јужен двособен стан во Расадник 75 мкв

  Шифра
  10 964
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 100,000

  Двособен, луксузно наместен стан во населба Расадник, на само 5 минути од шеталиштето покрај Охридско езеро. 

  Квадратура: 75 мкв. Кат: 5 со лифт. Ориентација: југ. 

  Карактеристики: станот е луксузно опремен со најсовремена бела техника и тоа: две инвертер клими, машина за перење и сушење, два телевизори и кујнска опрема. Станот е со ПВЦ дограма, комарници на секој прозорец, желозини и ролетни, нов паркет. Како дел од кујната исто така има трпезариска маса која не е на моменталните слики. 

  Распоред: дневна со кујна и трпезарија и излез на балкон, спална соба која исто така излегува на балкон, ходник и и бања.

  Првичната состојба на станот е со две спални и дневна соба, но едниот зид е срушен, по желба може да се стави повторно за да се изведе трособен стан. 

  Станот се продава комплетно наместен. 

  Станот се наоѓа во населба Расадник на мирно место, а исто и зградата важи за фамилијарна. 

  Прекрасен избор за фамилијарно домување.

 • 1260_viber_image_2023-04-05_18-43-43-891.jpgДвособен стан во Охридати 68 мкв

  Шифра
  10 963
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 105,000

  Ексклузивна понуда:

  Стан во Охридати, една од најубавите локации во Охрид, на само 2 минути од шеталиштето покрај Охридско езеро.

  Квадратура: 68 мкв. Кат: прв без лифт. Ориентација: запад - исток. 

  Распоред: дневна соба со трпезарија и излез на голем балкон со отворен поглед кон спортската сала. Спална соба која исто така излегува на балкон. Балконот на кој што се излегува спалната соба е затворен со прозорци. Една бања, ходник и два балкони. 

  Карактеристики: станот е во одлична состојба. Подот е обложен со нов паркет, во станот е извршена инсталација на радијатори и пумпа за електрично греење, комплетно реновирана бања и дрвена блиндирана влезна врата.  

  Станот се продава комплетно наместен вклучувајки ги и уредите од бела техника. 

  Совршена локација и комфорт за семејно живеење или времено сместување за туристички потреби. 

 • 1259_viber_image_2022-11-14_12-56-25-820.jpgТрособен источен стан во населба Далјан 81 мкв

  Шифра
  10 962
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 72,000

  Ексклузивна понуда:

  Површина 81 мкв. Кат: втор без лифт. Паркинг. Ориентација: еден дел од станот е со источна ориентација додека другиот дел е со западна ориентација. 

  Рапоред: Дневна со трпезарија измеѓу кои што има стаклена врата со која можат да се одделат, одделна кујна, две спални соби од кои едната излегува на француски балкон, бања ходник и два балкони.

  Зградата е постара градба изградена по ЈУС градежно архитектонски стандарди. 

  Во непосредна близина на станот има: училиште, маркети, шеталиште покрај Охридско езеро итн.

  Одличен избор за семејно домување или времено сместување за туристички потреби. 

 • 1257_viber_image_2022-10-20_13-21-44-103.jpgЧетирисобен јужен стан во Охридати 115 мкв

  Шифра
  10 960
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 166,750

  Четирисобен јужен луксузен стан во Охрид, урбана заедница Центар, во комплекс Охридати.

  Станот се наоѓа на прекрасна локација на само 2 минути до шеталиштето на Охридко езеро.

  Површината на станот изнесува 115 мкв, кат 4 без лифт, ориентација исток-запад. Паркинг. 

  Рапоред: дневна со кујна и трпезарија со излез на балкон со источна ориентација, три спални соби од кои едната спална е со излез на балкон, ходник, бања и два балкони. 

  Карактеристики: сигурносна влезна врата, пвц прозори, под ламинат. 

  Станот е комплетно реновиран и луксузно опремен со најсовремена опрема и мебел. Поседува парно греење како и клима. 

  Се продава комплетно наместен по 1550 евра мкв,но исто така може и празен, по 1450 евра мкв.

  Елитната локација и распоредот го прават станот совршен за семејно живеење или времено сместување за туристички потреби. 

 • 1251_viber_image_2022-07-28_11-54-46-034.jpgАпартман со дворно место во Кленоец 35 мкв

  Шифра
  10 958
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 37,000

  Апартман со дворно место во Охрид, урбана заедница Радојца Новичиќ, улица Кленоец.

  Површина на апартман 35 мкв и дворно место 29 мкв.

  Распоред: дневна со кујна и трпезарија, спална соба и бања. 

  Апартманот е целосно реновиран и е во одлична состојба.

  Цена за празен апартман - 37.000 евра.

  Цена за опремен апартман - 42.000 евра. 

  Апартманот се наоѓа на мирно место совршено за одмор и релаксација.

  Прекрасно место погодно за туристички престој. 

 • 1241_stan broj 3,6 i 7 58 m2.pngТрособен стан Билјанини извори 58 мкв

  Шифра
  10 953
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 0

  Трособен стан 58 мкв Билјанини извори.

  Површина 58 мкв. Кат: приземје. 

  Станот се наоѓа на атрактивна локација, реон Билјанини извори.

  Распоред: дневна со кујна и трепзарија со излез на балкон, две спални соби, бања, тоалет и ходник.

  Во близина на станот има: музичко училиште, градинки, супер маркети, здравствени установи, салони за убавина, теретани итн.

  Објектот е во изградба со рок на примопредавање две години и истиот се гради по најсовремени градежно архитектонски стандарди.

  Одличен избор за семејно живеење или за времено сместување за туристички потреби.

 • 1240_stan broj 2 54 m2.pngТрособен стан Билјанини извори 54 мкв

  Шифра
  10 952
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 0

  Трособен стан 54 мкв Билјанини извори.

  Површина 54 мкв. Кат: приземје. Ориентација: север.

  Станот се наоѓа на атрактивна локација, реон Билјанини извори.

  Распоред: дневна со кујна и трепзарија со излез на балкон, две спални соби, бања и ходник.

  Во близина на станот има: музичко училиште, градинки, супер маркети, здравствени установи, салони за убавина, теретани итн.

  Објектот е во изградба со рок на примопредавање две години и истиот се гради по најсовремени градежно архитектонски стандарди.

  Одличен избор за семејно живеење или за времено сместување за туристички потреби.

 • 1236_288209690_10161881943274689_5549131457036059442_n.jpgДвособен стан 55 мкв Билјанини извори

  Шифра
  10 951
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 0

  Двособен стан 55 мкв Билјанини извори.

  Површина 55 мкв. Кат: 1,2 и 3.

  Станот се наоѓа на атрактивна локација, реон Билјанини извори.

  Рапоред: дневна со трпезарија и кујна со излез на балкон, спална, бања и ходник.

  Во близина на станот има: школи, градинки, супер маркети, здравствени установи, салони за убавина, тереатани итн. 

  Објектот е во градба со рок на примопредавање од една година и истиот се гради по најсовремени градежно архитектонски стандарди. 

  Одличен избор за семејно живеење или времено сместување за туристички потреби.

 • 1233_288209690_10161881943274689_5549131457036059442_n.jpgДвособен стан Билјанини извори 56 мкв

  Шифра
  10 949
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 0

  Двособен стан 56 мкв Билјанини извори.

  Површина 56 мкв. Кат: трет со лифт.

  Распоред: дневна со трпезарија со излез на балкон, спална соба, бања и ходник. 

  Во близина на станот има: музичко училиште, градинки, супер маркети, салони за убавина, теретани, аптеки, спортска сала, дискотека, хотели итн.

  Објектот е во градба со рок на примопредавање од една година и истиот се гради по најсовремени градежно архитектонски стандарди. 

  Одличен избор за семејно живеење или времен престој за туристички потреби.

   

 • 1232_288209690_10161881943274689_5549131457036059442_n.jpgТрособен стан Билјанини извори 68 мкв

  Шифра
  10 948
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 0

  Трособен стан Билјанини извори 68 мкв.

  Површина: 68 мкв. Кат: 3 со лифт.

  Станот се наоѓа на атрактивна локација, Билјанини извори.

  Распоред: дневна со трпезарија и кујна со излез на балкон, две спални соби, ходник, остава и бања. 

  Во близина на станот има: школи, градинки, супер маркети, салони за убавина, теретани, аптеки, спортска сала, дискотека, хотели итн.

  Објектот е во градба со рок на примопредавање од една година и истиот се гради по најсовремени градежно архитектонски стандарди. 

  Одличен избор за семејно живеење или времен престој за туристички потреби. 

 • 1231_288209690_10161881943274689_5549131457036059442_n.jpgДвособен стан Билјанини извори 58 мкв

  Шифра
  10 947
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 0

  Двособен стан во Билјанини извори.

  Површина: 58 мкв. Кат: поткровје со лифт. Ориентација: исток. 

  Распоред: дневна со трпезарија со излез на балкон, спална со излез на балкон и бања.

  Станот се наоѓа на атрактивна локација Билјанини извори.

  Објектот е во градба со рок на примопредавање една година и истиот се гради по најсовремени градежно архитектонски стандарди. 

   Во близина на станот има: школи, градински, супер маркети, теретани, аптеки, здравствени установи итн.

  Одличен избор за семејно живеење или времено сместување за туристички потреби.

 • 1221_viber_image_2022-04-12_12-51-54-064.jpgТрособен опремен јужен стан на Туристичка 70 мкв

  Шифра
  10 937
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 82,000

  Трособен опремен јужен стан во Охрид, на булевар Туристичка, во урбана заедница Лескајца.

  Површина 70 мкв и тоа внатрешна површина 66 мкв и балкон логија 4 мкв. Кат 4 без лифт. Паркинг.

  Распоред: дневна со излез на балкон со јужна ориентација, трпезарија со јужна ориентација преградена од дневна со армоника врата, кујна со природна вентилација со јужна оринтација, спална со северна ориентација, предсобје, бања и балкон логија.

  Карактеристики: Зградата е изградена по ЈУС стандарди во 70тите години. 

  Станот е целосно реновиран со паркетен под, пвц прозори, ролетни жалозини, реновирана бања.

  Станот се продава целосно опремен со мебел и електрични уреди за домаќинство согласно дигиталните слики.

  Објекти: училиште, градинка, маркет, зелено пазарче, здравствени установи, салони за разубавување и сл.

  Комуникација: Зградата е оддалечена 10 минути пеш од центарот на Охрид и до најблиската плажа.

  Одличен избор за семејно домување.

Страна 1 од 2

Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian