kapitalohrid.mk

Почетна Станови Двособен опремен стан на ул. Мирче Ацев 38 мкв

id:1332
Шифра
10 1005
Тип
Станови
Земја
Македонија
За
Продавање
Урбана заедница
8 Биљанини извори
Површина
38м2
Кат
3
Спални
1
Тераси
1
Бањи
1
Цена
EUR € 52,000

Компактен. опремен, двособен, југозападен стан во Охрид, во урбана заедница Билјанини Извори, ул. Мирче Ацев.

Површина: 38 мкв. Кат: 3ти. Ориентација: југозапад. 

Рапоред на станот: дневна соба со трпезарија и кујна, спална соба со излез на балкон, бања, ходник и балкон.

Зградата е градена по најсовремени градежно - архитектонски стандарди. 

Во близина на станот има: Градска Болница Охрид, основно училиште, основно музичко училиште, Охридска гимназија, Дисконт Рај,аптека, здравствени установи, маркети и помали продавници.

Станот се продава комплетно наместен.

Совршен избор за помало семејство или туристичко домување. 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian