kapitalohrid.mk

Почетна Станови Трособен југоисточен стан во строг центар Охрид 73 мкв

id:1331
Шифра
10 1004
Тип
Станови
Земја
Македонија
За
Продавање
Урбана заедница
2 Центар
Површина
73м2
Кат
4
Спални
2
Тераси
1
Бањи
1
Цена
EUR € 109,500

Ексклузивна понуда:

Трособен, јужен стан во строг центар на Охрид на ул. Димитар Влахов

Површина: 73 мкв. Кат: 4ти кат ( мансарда ) без лифт. Ориентација: Југоисток. Паркинг има. 

Распоред на станот: дневна соба со трпезарија и излез на балкон, две спални соби, бања, ходник и балкон.

Зградата е градена по ЈУС градежно архитектонски стандарди, додека станот е надградба на постоечки објект, изградена пред 20 години. 

Станот се продава делумно опремен.

Совршена местоположба во центарот на градот погодна за фамилијарно домување или туристички престој. 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian