kapitalohrid.mk

Почетна Станови Двособен стан во Лагадин на Охридско Езеро 63 мкв

id:1297
Шифра
10 985
Тип
Станови
Земја
Македонија
За
Продавање
Локација
Лагадин
Површина
63м2
Кат
4
Спални
1
Тераси
1
Бањи
1
Цена
EUR € 90,000

Ексклузивна понуда:

Двособен источен стан во елитната туристичка населба Лагадин, на самиот брег на Охридско Езеро. 

Површина: 63 мкв. Кат: 4ти (мансарда). Паркинг. Ориентација: исток.

Станот е на две нивоа и тоа:

прво ниво: 43 мкв и тоа 40 мкв станбена површина, балкон 3 мкв.

поткровје (второ ниво): 20 мкв.  Површината на поткровјето не е запишана во имотен лист. 

Првото ниво располага со: дневна соба со трпезарија и кујна со излез на балкон и бања, додека на второто ниво се наоѓа спалната соба. 

Станот се продава комплетно опремен со мебел и бела техника. 

Површината на поткровјето не е запишана во имотен лист.

Станот се наоѓа на брегот на Охридско Езеро, а во близина на станот има: ресторани, кафетерии, хотели, продавници итн. 

Прекрасен, компактен стан совршен за помало семејство или времен туристички престој. 

 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian