kapitalohrid.mk

Почетна Станови Де Лукс Пентхаус со поглед на езеро во Пештани

id:1290
Шифра
10 981
Тип
Станови
Земја
Македонија
За
Продавање
Локација
Пештани
Кат
5
Спални
2
Тераси
1
Бањи
2
Цена
EUR € 265,000

Ексклузивна понуда:

Луксузен опремен Пентхаус во туристичката населба Пештани, на самиот брег на Охридско езеро.

Вкупна површина 138 мкв и тоа: стан 83 мкв, балкон логија 36 мкв и гаража 14 мкв и помошна просторија ( бокс ) 5 мкв. Кат 5 со лифт.

Станот располага со: дневна со трпезарија и кујна со излез на балкон, две спални соби со излез на балкон, предсобје, бања, тоалет, перална и балкон. Балконот од 36 мкв се протега околу целиот стан, односно секоја соба има сопствен излез на балкон.

Станот се продава комплетно опремен со мебел и бела техника.  

Станот се наоѓа во најлуксузната зграда на охридското крајбрежје. Зградата е релативно нова и истата е градена по најсовремени граадежно архитектонски стандарди, градена е со првокласни материјали и поседува термо и аудио изолација. 

Комплексот располага со сопствена плажа, сопствен паркинг како и подземни гаражи и складишен простор и за истите се грижат домар и градинар. 

Прекрасно луксузно и уникатно место на самиот брег на Охридско езеро кое плени со чувство на спокој и мир, совршено за туристички престој. 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian