kapitalohrid.mk

Почетна Станови Јужен стан во Скопје, до Влада на РМ 94 мкв

id:1265
Шифра
10 966
Тип
Станови
Земја
Македонија
За
Продавање
Локација
Скопје, Центар
Површина
94м2
Кат
1
Спални
1
Тераси
1
Бањи
1
Цена
EUR € 116,000

Ексклузивна понуда:

Стан во Скопје на една од најелитните локации во самиот центар на градот.

Станот се наоѓа на ул. Илинденска, на самиот почеток, неколку метри од Влада на Република Македонија.

Станот е неодамна реновиран и е во одлична состојба.

Површината на станот изнесува 60 мкв а исто така поседува реновирана помошна просторија од 34 мкв.

Распоред:индивидуална кујна со трпезарија, дневна соба со излез на балкон, спална соба и бања.

Станот се наоѓа во куќа, тоа значи дека скалиштата во внатрешноста на истата се заеднички со станот од спротивната страна.

Куќата во која се наоѓа станот е заштитена со закон за староградска архитектура и истата не смее да се руши.

Поради својата местоположба, станот и помошниот простор се погодни и за деловни простории. 

Прекрасно место во срцето на градот совршено за фамилијарно домување.

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian