kapitalohrid.mk

Почетна Станови Четирисобен јужен стан во Охридати 115 мкв

id:1257
Шифра
10 960
Тип
Станови
Земја
Македонија
За
Продавање
Урбана заедница
8 Биљанини извори
Површина
115м2
Кат
4
Спални
3
Тераси
2
Бањи
1
Цена
По договор

Четирисобен јужен луксузен стан во Охрид, урбана заедница Центар, во комплекс Охридати.

Станот се наоѓа на прекрасна локација на само 2 минути до шеталиштето на Охридко езеро.

Површината на станот изнесува 115 мкв, кат 4 без лифт, ориентација исток-запад. Паркинг. 

Рапоред: дневна со кујна и трпезарија со излез на балкон со источна ориентација, три спални соби од кои едната спална е со излез на балкон, ходник, бања и два балкони. 

Карактеристики: сигурносна влезна врата, пвц прозори, под ламинат. 

Станот е комплетно реновиран и луксузно опремен со најсовремена опрема и мебел. Поседува парно греење како и клима. 

Се продава комплетно наместен по 1.700 евра мкв,но исто така може и празен, по 1.550 евра мкв.

Елитната локација и распоредот го прават станот совршен за семејно живеење или времено сместување за туристички потреби. 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian