kapitalohrid.mk

Почетна Станови Двособен источен стан во Центар 57 мкв

id:1318
Шифра
10 1000
Тип
Станови
Земја
Македонија
За
Продавање
Урбана заедница
2 Центар
Површина
57м2
Кат
3
Спални
1
Тераси
1
Бањи
1
Цена
EUR € 71,250

Светол, источен стан во одлична состојба, 57 мкв на 3 минути од Турска Чаршија во самиот центар на град Охрид

Површина 57мкв. Кат трет без лифт. Ориентација исток. Паркинг.

Распоред на станот: дневна соба со трпезарија и кујна со излез на балкон, спална соби, бања, ходник и балкон. 

Станот се продава со кујна, уредена бања, ПВЦ Столарија со ролетни. Другите простории се празни, а истиот е во одлична состојба. 

Станот се наоѓа во мала, релативно нова зграда, градена по најсовремени градежно - архитектонски стандарди.

Во близина на станот има: Турска Чаршија, Туристичка улица, продавници, маркети, школо, градинка итн. 

Совршен избор за семејно шивеење или времено сместување за туристички потреби. 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian