kapitalohrid.mk

Почетна Станови Трособен североисточен стан 71 мкв во Центар

id:1308
Шифра
10 994
Тип
Станови
Земја
Македонија
За
Продавање
Урбана заедница
7 7-ми Ноември
Површина
71м2
Гаража
1
Кат
1
Спални
2
Тераси
2
Година на градба
2023/24
Цена
EUR € 102,950

Трособен, светол, североисточен стан 71 мкв во Центар.

Површина: 71 мкв. Кат: прв и трет кат ( поткровје ). Ориентација: североисток. Паркинг: подземни гаражи. 

Станот располага со: дневна со трпезарија и кујна и излез на балкон, две спални соби од кои едната соба излегува на истиот балкон како и дневната соба, втората спална излегува на француски балкон, ходник, бања, тоалет и два балкони. 

Зградата е во изградба и е предвидено да биде завршена до Ноември 2024 година. 

Паркинг во подземни гаражи ќе биде обезбеден за секој стан.

Зградата се гради по најсовремени градежно - архитектонски стандарди. 

Во близина на станот има: Охридска чаршија, центар на град Охрид, здравствени установи, маркет, салони за убавина, секаков вид продавници итн. 

Совршен избор за семејно домување или времено сместување за туристички потреби. 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian