kapitalohrid.mk

Почетна Станови Двособен стан со дворно место на Богомилска 53 мкв

id:1302
Шифра
10 989
Тип
Станови
Земја
Македонија
За
Продавање
Урбана заедница
2 Центар
Двор
45м2
Кат
приземје
Спални
1
Тераси
1
Бањи
1
Цена
EUR € 87,450

Двособен компактен стан со дворно место, 53 мкв на ул. Богомилска. 

Површина: 53 мкв. Површина на двор: 45 мкв. Кат: приземје. Ориентација: југоисток. 

Станот располага со: дневна соба со кујна и трпезарија, спална соба, ходник, бања и дворно место.

Дворното место неофицијално изнесува 45 мкв и истото не е впишано на имотен лист.

Станот се продава комплетно опремен со најсовремен мебел и бела техника.

Во близина на станот има: Охридска чаршија, здравствени установи, училишта, градинки, мини маркети, салони за убавина итн итн. 

Совршен избор за помало семејство или времено сместување за туристички потреби. 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian