kapitalohrid.mk

Почетна Станови Трособен источен стан во населба Далјан 81 мкв

id:1259
Шифра
10 962
Тип
Станови
Земја
Македонија
За
Продавање
Урбана заедница
5 Лескајца
Површина
81м2
Кат
2
Спални
2
Тераси
2
Бањи
1
Цена
EUR € 72,000

Ексклузивна понуда:

Површина 81 мкв. Кат: втор без лифт. Паркинг. Ориентација: еден дел од станот е со источна ориентација додека другиот дел е со западна ориентација. 

Рапоред: Дневна со трпезарија измеѓу кои што има стаклена врата со која можат да се одделат, одделна кујна, две спални соби од кои едната излегува на француски балкон, бања ходник и два балкони.

Зградата е постара градба изградена по ЈУС градежно архитектонски стандарди. 

Во непосредна близина на станот има: училиште, маркети, шеталиште покрај Охридско езеро итн.

Одличен избор за семејно домување или времено сместување за туристички потреби. 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian