kapitalohrid.mk

Почетна Куќи Куќа со двор и поглед на езеро во Чекоштина

id:1252
Шифра
20 101
Тип
Куќи
Земја
Македонија
За
Продавање
Урбана заедница
18 Чекоштина
Површина
80м2
Двор
799м2
Кат
приземје
Спални
2
Бањи
1
Година на градба
2022
Цена
EUR € 90,000

Куќа со дворно место на прекрасна местоположба во населба Чекоштина.

Куќата има воодушевувачки поглед кон: Охридското езеро, град Охрид и град Струга, а од задната страна гледа накај хотелот " Сончева порта ".

Прекрасниот поглед дава чувство на спокој и интимност.

Куќата е во завршна фаза, а квадратурата на истата изнесува 80 мкв.

Земјиштето околу куќата изнесува 720 мкв.

Прекрасно место на едно од најубавите локации во Охрид, совршено за фамилијарно домување или времен туристички престој. 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian